Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
wrzesień
16 '14

Podróże do Japonii

(...) Wybierając się na wakacje wielu Polaków myśli o zagranicznych wojażach - dla jednych jest to "tradycyjne" wręcz wygrzewanie się na Egipskich plażach, inni wolą więcej egzotyki w odleglejszych krajach. Dla amatorów poznawania obcej kultury i podziwiania niezwykłej przyrody godna polecenia jest Japonia. Ten wspaniały kraj - jakże odległy kulturowo i mentalnie od polskich realiów jest niewątpliwie bardzo urokliwy i atrakcyjny turystycznie. Warte polecenia są nie tylko zorganizowane wycieczki Japonia, ale (...)

Kategorie: japonia, turystyka, wakacje, wycieczki

 
kwiecień
25 '14

Co nam oferuje Riwiera Egejska?

(...) Oferty wakacji w Turcji od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich turystów i trendy te, mimo sporych zawirować w rzeczywistości politycznej tego kraju, póki co się nie zmieniają.Polacy chętnie odwiedzający Turcję, dołączyli tym samym do licznego grona zakochanych w tym kraju przyjezdnych z Niemiec czy Anglii, którzy uroki tureckiego krajobrazu odkryli już wiele lat temu i pozostali temu klimatowi wierni - wracając z wycieczkami czy nawet inwestując w tureckie nieruchomości.Jadąc w tym kierunku po raz pierwszy warto wiedzieć, że Turcja, pod względem turystycznym podzielona jest (...)

Kategorie: japonia, podróże, wakacje, wyprawy