Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
kwiecień
27 '15

Japonia - kraj tradycji i nowoczesności

(...) Połączenie tradycji i nowoczesności Japonia jest przepięknym krajem pełnym kontrastów. Tutaj tradycyjne wartości i przestrzegane od lat zwyczaje łączą się z nowoczesnością. Japonia jest powszechnie określana mianem kraju kwitnącej wiśni. Zapierające dech w piersiach krajobraz, prawdziwe perełki architektoniczne, całe mnóstwo interesujących miejsc do zwiedzenia i wreszcie zupełnie odmienna od europejskiej kultura i kuchnia sprawiają, że Japonia z całą pewnością jest krajem, który warto odwiedzić. Daleka podróż Turyści muszą się przygotować na daleką podróż. Lot samolotem trwa kilkanaście godzin. Wylatując z Polski np. z Warszawy trzeba będzie się przygotować na międzylądowanie w jednym z większych europejskich (...)

Kategorie: podróże, urlop, wycieczki

 
kwiecień
17 '15

Dlaczego warto odwiedzić Malezję?

(...) Boom na wycieczki po egzotycznych krajach jest coraz bardziej widoczny. Wśród nieznanych lub słabo znanych nam państw warto jest wymienić kraj jakim jest Malezja. Jej nazwa brzmi nie tyle oryginalnie, co obco - a szkoda, bo jest to kraj naprawdę warty zwiedzenia, głównie dzięki urzekającym widokom oraz interesującej mieszance nowoczesności z dziką przyrodą.Upalne tropikiMalezja to przede wszystkim wysokie temperatury tak bardzo charakterystyczne dla krajów położonych w strefie tropikalnej. Oznacza to, że możemy liczyć tam na wilgoć unosząca się w oparach upału. Jest to państwo zróżnicowane etnicznie, jako że w skład tamtejszego społeczeństwa w dużej mierze wchodzą Chińczycy, Hindusi (...)

Kategorie: podróże, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
07 '15

Azjatycki raj na wyciągnięcie ręki.

(...) Planując wakacje na kontynencie azjatyckim możemy mieć pewność, iż spectrum ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia, będzie wręcz niewyczerpane. Niemal każdy kraj i każda wyspa zapewniają wiele niezwykłych przeżyć, związanych zarówno z fascynującymi ludźmi, jak i ogromem interesujących zabytków. Jednym z takich państw są bez wątpienia Filipiny. Jest to archipelag ponad 7000 wysp znajdujący na wodach Oceanu Spokojnego, w południowo-wschodniej części kontynentu. Przygotowując się do wyjazdu, należy wziąć pod uwagę fakt, iż podróż na Filipiny będzie niezwykle długa. Przykładowy lot z międzylądowaniem w Hong-Kongu zajmuje blisko 15 godzin. Jednak długotrwałą podróż samolotem z pewnością zrekompensują nam atrakcje, z (...)

Kategorie: podróże, urlop, wakacje

 
luty
20 '15

Chorwacja - kraj tysiąca wysp

(...) Wyspy w ChorwacjiChorwacja nazywana jest powszechnie krajem tysiąca wysp i wysepek. Dokładnie jest ich 1244. Chorwacja kojarzona jest z czystym morzem, przepięknymi plażami i zatoczkami. Większość chorwackich wysp jest niezaludniona, a jedynie 47 z nich jest zamieszkanych. Pomimo tego na większości wysp można znaleźć wspaniałe hotele, apartamenty, ośrodki turystyczne czy prywatne domki. Poszczególne wyspy zdecydowanie różnią się pomiędzy sobą. Każda ma swoją historię i inne losy. Każda ma także swoich amatorów, którzy odwiedzają swoje ulubione wakacyjne miejsce od kilku sezonów. Więcej informacji w tej tematyce można poszukać też na stronie www.chorwacja.com.pl/wyspy/.Wyspa PagPag jest piątą, co do wielkości wyspą Chorwacji. (...)

Kategorie: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
25 '14

Co nam oferuje Riwiera Egejska?

(...) na dwa zasadniczo różniące się od siebie regiony - Riwierę Turecką i Riwierę Egejską. Ta pierwsza to raj dla ludzi kochających noce życie, zabawę i gorące rytmy miejskiego życia, natomiast na Riwierę Egejską chętniej przybywają rodziny, seniorzy i ludzie spragnieni ciszy i spokoju. Warto przed wyjazdem odwiedzić stronę https://exorientelux.pl/turcja, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat.Riwiera Egejska to idealna propozycja dla zmęczonych zgiełkiem wielkiego miasta  i kochających gorące klimaty turystów, pragnących w przepięknym krajobrazie naładować swoje akumulatory odzyskać (...)

Kategorie: japonia, podróże, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
21 '12

Oferty noclegowe na Mazurach

(...) Mazury to nie tylko jeziora. Na terenie Warmii i Mazur rosną wielkie obszary leśne na czele z Puszczą Romincką. Jeziora łączy mnóstwo rzek, które nadają się kapitalnie na spływy pontonowe i kajakowe. Wśród borów a także kniei są rozsiane nostalgiczne wakacyjne domki na Mazurach, gdzie można zamieszkać oraz obcować z naturą bez opcji używania telefonów komórkowych i internetu. Jednym z najciekawszych mazurskich szlaków kajakowych (...)

Kategorie: podróże, turystyka, urlop, wczasy, wypoczynek

 
grudzień
19 '11

Wypoczynek we Wrocławiu

(...) związku z czym miasto staje się coraz ciekawsze zarówno dla biznesmenów jak i turystów. Za sprawą nowo powstającemu stadionowi, Euro 2012 a także licznym drużynom sportowym, Wrocław wabi również entuzjastów wielu sportów. Dla osób nieznających Wrocławia przyjezdnych nie jest (...)

Kategorie: hotele, noclegi, podróże, wakacje, wrocław, wyprawy