Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
luty
20 '15

Chorwacja - kraj tysiąca wysp

(...) Leży u wybrzeży Dalmacji i zajmuje powierzchnię około 284 km kw. Prawie cała powierzchnia wyspy jest pokryta przez kamienie. Nie ma tutaj prawie żadnego drzewa. Pomiędzy kamieniami rosną jedynie trawy oraz aromatyczne zioła. Największym miastem na wyspie jest miasto Pag. Popularnym kurortem na wyspie jest również Novalja Na wyspie znajduje się kilka źródeł, ale nie ma jezior ani potoków. W sezonie letnim średnia, dzienna temperatura wynosi około 28 stopni.Lokalnym przysmakiem jest owczy ser. Dużą popularnością cieszy się także jagnięcina z ogniska, wędzona szynka z dodatkiem oliwy z oliwek oraz aromatyczne białe wino.Restauracje serwują również szeroki wybór owoców morza i dań rybnych.Turyści powinni odwiedzić żwirkowatą (...)

Kategorie: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

 
luty
16 '15

Wyjazd na miarę naszych marzeń

(...) Dalekie kraje kuszą Polaków coraz bardziej. Z roku na rok zwiększa się ilość osób, które decydują się na takie wyprawy. Jednak przed każdą z nich trzeba się odpowiednio przygotować, tak żeby korzystać z niej w pełni i wrócić z bagażem niezapomnianych przeżyć. W podróż możemy wybrać się na własną rękę lub zdać się na biuro podroży korzystając z tej oferty https://exorientelux.pl/wietnam/. Oba rozwiązania mogą być skuteczne jednak w przypadku biura turystycznego mamy większą pewność że każdy element wakacji będzie dopięty na ostatni guzik. Wyjazd zaplanowany tylko przez nas ma swój urok jednak to też większe koszty. Promocje zarezerwowane są przeważnie tylko dla (...)

Kategorie: turystyka, urlop, wyprawy

 
styczeń
11 '15

Austria - idealny kraj do wypoczynku

(...) Austria jest krajem słynącym ze znakomitych warunków śniegowych i nowoczesnej infrastruktury do uprawiania sportów zimowych. Jest w czym wybierać, ponieważ znajduje się tam około tysiąca typowo narciarskich miejscowości, w których znajdziemy niespełna kilka tysięcy wyciągów narciarskich, a łącznie wszystkie trasy zjazdowe liczą kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Co więcej śnieg utrzymuje się na terenach górskich praktycznie cały rok, co pozwala szusować na nartach także (...)

Kategorie: turystyka, wakacje, wyprawy

 
wrzesień
16 '14

Podróże do Japonii

(...) także wypady na własną rękę, które to pozwalają lepiej poznać kulturę japońską. Oczywiście wybierając zorganizowaną formę wyjazdu nie musimy troszczyć się o noclegi, wyżywienie, przejazdy, nawet zwiedzanie atrakcji turystycznych mamy zagwarantowane. Wszystko dokładnie zorganizowane i dostarczane punktualnie jak w zegarku - bez nerwów i stresów, bez planowania i organizowania samemu. Wycieczki z biurem podróży są zdecydowanie dobre dla turystów, którzy wolą wygodę i komfortowe spędzanie czasu. (...)

Kategorie: japonia, turystyka, wakacje, wycieczki

 
lipiec
04 '14

Podróżowanie w Polsce

(...) Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie zbliża się sezon urlopowy. Planuję wyjechać z rodzinką gdzieś w Polskę, jeszcze się nieco wahamy. Rozmyślamy i nad miejscem i nad środkiem lokomocji. Najlepszy transport, to własny samochód, choć nie zawsze sprawdza się to w praktyce. Oczywiście można by się pokusić o wyjazd własnym autem, ale koszty paliwa trochę przerażają. A może by tak wpakować się w autobus?Jeżdżą teraz rewelacyjne wręcz autokary, więc (...)

Kategorie: podróżne, przewozy, transport, turystyka

 
kwiecień
17 '14

Szczyrk - malownicza kraina

(...) Mieszkańcy miasta oprócz rolnictwa zajmowali się innymi działami gospodarki, takimi jak pasterstwo i produkcja drewna, które przeznaczano na potrzeby górnośląskiego przemysłu. W Szczyrku na dużą skalę wytwarzane było także sukno z owczego runa. Dopiero po I Wojnie Światowej dostrzeżono w miejscowości potencjał turystyczny i wtedy nastąpił rozwój tej branży. Pierwsze obiekty noclegowe miały formę koszar i lazaretów, w 1924 roku powstał pierwszy schron dla narciarzy, natomiast w 1933 roku swoją działalność rozpoczęło schronisko (...)

Kategorie: szczyrk, turystyka, wakacje, wyprawy

 
grudzień
15 '13

Jak znaleźć dobry nocleg w Zakopanem?

(...) zarówno pod względem oferowanych standardów jak i ceny.Jak zwykle w takich przypadkach nieocenionym źródłem wiedzy na ten temat okazuje się internet. Wystarczy przecież w wyszukiwarkę wpisać na przykład: „noclegi Zakopane centrum”, aby mieć podanych jak na tacy wiele ofert. A te potrafią być naprawdę zróżnicowane i to nie tylko cenowo. Dlatego też warto je bardzo dokładnie przejrzeć i zapoznać się z tym co jest w nich (...)

Kategorie: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

 
kwiecień
21 '12

Oferty noclegowe na Mazurach

(...) jest spływ rzeką Czarną Hańczą, która w swoim biegu przepływa przez kilka jezior przepięknie położonych a także krystalicznie czystych. Zaopatrzeni w nieprzemakalne worki i ekwipunek możemy wiele kilometrów płynąć obserwując po drodze nietkniętą ręką ludzką naturę, rzadkie gatunki ptaków, płazów a także ssaków. Agroturystyka Mazury to najlepszy pomysł na nocleg w tym obszarze Polski. Na szczęście poza nielicznymi (...)

Kategorie: podróże, turystyka, urlop, wczasy, wypoczynek