Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
kwiecień
27 '15

Japonia - kraj tradycji i nowoczesności

(...) lotnisk. Podróż odbywa się wysokiej klasy samolotami. Wygodne siedzenia, smaczne posiłki i fachowa obsługa na pokładzie samolotu sprawiają, że lot szybko mija. Wycieczki do Japonii objazdowe Polskie biura podróży zazwyczaj oferują objazdowe wycieczki po Japonii. Okazuje się, że kraj jest tak bardzo bogaty w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, cuda natury i cuda architektury, że nie sposób byłoby je wszystkie zwiedzić będąc w jednym miejscu. W planie zwiedzania znajdują się wszystkie warte zobaczenia miejsca. W czasie trwania wycieczek objazdowych turyści mają do dyspozycji rezydenta, który towarzyszy im podczas całego przejazdu. Turyści są lokowani w miejscowych hotelach o wysokim standardzie. W ramach wyżywienia oferowane są (...)

Kategorie: podróże, urlop, wycieczki

 
kwiecień
07 '15

Azjatycki raj na wyciągnięcie ręki.

(...) którymi zetkniemy się tuż po wylądowaniu. Z wszystkich filipińskich wysp, największym zainteresowaniem cieszy się bez wątpienia Luzon, na której znajduje się stolica kraju Manila. To liczące ponad 1,5 miliona mieszkańców miasto jest prawdziwym rajskim kurortem, masowo obleganym przez turystów z całego świata. Zanim udamy się w podróż na inne wyspy, warto więc zwiedzić ten imponujący kompleks. Ujrzeć w nim możemy wiele zabytkowych kościołów, pałaców, a także mnóstwo fortyfikacji obronnych, które pamiętają XVI wiek. Jednak wyspa Luzon to nie tylko stolica. Znajduje się na niej wiele pomniejszych wiosek, które idealnie wpasowują się w fantastyczne okoliczności przyrody. Tropikalne lasy, wzgórza, a także jaskinie i jeziora, to tylko (...)

Kategorie: podróże, urlop, wakacje

 
luty
16 '15

Wyjazd na miarę naszych marzeń

(...) pośredników z wyrobioną marką. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na cięcie kosztów i konkurowanie z innymi biurami. To od nas zależy czy będziemy mogli finansowo pozwolić sobie na takie wyzwanie.Sam transport to nie wszystko. Przede wszystkim liczy się wyżywienie i nocleg. Wiadomo że spokojniejsi będziemy wybierając pakiet all inclusive i poświęcając się tylko podziwianiu malowniczych widoków. W przypadku samodzielnego wyżywienia mamy możliwość spróbowania wielu różnych potraw regionalnej kuchni podczas takiej wycieczki Wietnam, Tajlandia czy Chiny oferują smaki, które na pewno przypadną nam do gustu. A nocleg? Ciągła zmiana miejsca zamieszkania nie ogranicza nas do tego samego widoku (...)

Kategorie: turystyka, urlop, wyprawy

 
październik
08 '14

Konferencja i zlot w tanim hotelu.

(...) Hotel należy rozumieć jako obiekt, który wchodzi w skład infrastruktury turystycznej. Ponadto odpłatnie świadczy usługi noclegowe, przede wszystkim krótkookresowe. Hotel musi dysponować odpowiednią ilością pokoi, przy czym musi być to co najmniej dziesięć. W większości powinny być to pokoje jedno oraz dwuosobowe. Hotel powinien także oferować szeroki zakres usług związanych między innymi z pobytem turystów. Dla firm, które nastawione są na spotkanie takie jak konferencja w hotelu przeznaczone są hotele kongresowe. Inaczej nazywają się one zespołami hotelowo-konferencyjnymi. Zazwyczaj zlokalizowane są w (...)

Kategorie: urlop, wycieczki, wyprawy

 
grudzień
15 '13

Jak znaleźć dobry nocleg w Zakopanem?

(...) dostępne. Mogą to być zarówno apartamenty, jak i noclegi w zwykłych pokojach hotelowych czy u gospodarza oferującego pokoje gościnne.Oczywiście trudno tu mówić, co jest lepszym, a co gorszym rozwiązaniem, gdyż każdemu co innego odpowiada. Zresztą obecnie praktycznie wszędzie, gdzie oferowane są noclegi w Zakopanem można znaleźć dość dobre standardy, takie jak wygodne pokoje, dostęp do indywidualnej łazienki, czy możliwości (...)

Kategorie: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

 
listopad
17 '13

O Krakowie

(...) Kraków jest miastem turystycznym, podobnie zresztą jak i otaczający go rejon małopolski. W każdym roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy turystów z Europy i świata. Turyści nie powinni zapominać przed wyjazdem o odwiedzeniu strony moonhostel.pl, gdzie mogą znaleźć atrakcyjne miejsca do nocowania. Kraków to rdzennie polskie miasto, cudownym trafem oszczędzone przez II wojnę światową, gdzie napotkać można mnóstwo zabytków minionych wieków. Planując w Krakowie kilkudniowy pobyt można skorzystać z interesującej oferty private tours Krakow i w komfortowy sposób zwiedzić najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle zachowana dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały od wieków przez ludność pochodzenia żydowskiego, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można pochodzić wąskimi uliczkami, odwiedzić stare synagogi albo też skosztować w jednej z żydowskich restauracji (...)

Kategorie: urlop, wakacje, wycieczki

 
kwiecień
21 '12

Oferty noclegowe na Mazurach

(...) pokaźniejszymi obiektami hotelowymi Mazury i Warmia nie oferują zbyt dużej liczby miejsc hotelowych. I świetnie, bo rozwój skierowanej na zysk masowej turystyki mógłby zniszczyć unikatowość tego skrawka Polski. Warmia a także Mazury to kraina krzyżackich gotyckich zamków. Wielbiciele rycerzy zakonnych oraz tajemnic wyszukają tutaj coś dla siebie. Na Warmii odnaleźć można również mnóstwo interesujących zabytków hydrotechniki i (...)

Kategorie: podróże, turystyka, urlop, wczasy, wypoczynek