Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
kwiecień
17 '15

Dlaczego warto odwiedzić Malezję?

(...) oraz członkowie plemion.Zachwycająca przyrodaFauna i flora Malezji należy do jednych z najbardziej fascynujących w całej Azji. Z tego względu w Malezji funkcjonuje bardzo wiele parków i rezerwatów przyrody. Tak bogata przyroda miała szansę rozkwitnąć dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym, które znajdziemy na jej terenie. Przyroda to przede wszystkim prawdziwa feeria kwiatów oraz drzew, w tym jedne z największych kwiatów na świecie. W Malezji możemy natknąć się na egzotyczne ssaki, takie jak słonie, nosorożce, małpy jeżozwierze, a nawet tygrysy, lamparty czy niedźwiedzie. Jest to również miejsce obfitujące w różnego rodzaju płazy i gady, w tym węże, nawet te najrzadziej (...)

Kategorie: podróże, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
07 '15

Azjatycki raj na wyciągnięcie ręki.

(...) Planując wakacje na kontynencie azjatyckim możemy mieć pewność, iż spectrum ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia, będzie wręcz niewyczerpane. Niemal każdy kraj i każda wyspa zapewniają wiele niezwykłych przeżyć, związanych zarówno z fascynującymi ludźmi, jak i ogromem interesujących zabytków. Jednym z takich państw są bez wątpienia Filipiny. Jest to archipelag ponad 7000 wysp znajdujący na wodach Oceanu Spokojnego, w południowo-wschodniej części kontynentu. Przygotowując się do wyjazdu, należy wziąć pod uwagę fakt, iż podróż na Filipiny będzie niezwykle długa. Przykładowy lot z międzylądowaniem w Hong-Kongu zajmuje blisko 15 godzin. Jednak długotrwałą podróż samolotem z pewnością zrekompensują nam atrakcje, z (...)

Kategorie: podróże, urlop, wakacje

 
luty
20 '15

Chorwacja - kraj tysiąca wysp

(...) plażę Zrce, gdzie latem organizowane są wspaniałe imprezy. Pomiędzy skałami znajdują się również plaże piaszczyste. Wyspa BrackWyspa Brack jest trzecią co do wielkości. Jej patronem jest św. Grzegorz. Jest to bardzo popularne centrum turystyki i sportów wodnych. Będąc na wyspie koniecznie trzeba dostać się na widokową górę, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą południową cześć wyspy, jak również na przepiękną plażę Zlatni Rat. Warta zobaczenia jest również jaskinia Smocza jama, położona w południowej części wyspy. Będąc na wyspie koniecznie trzeba odwiedzić Kamienną Pustynię Blaca. Jest to miejsce pełne opuszczonych domów i budynków powstałych w XVI wieku.Największe miejscowości (...)

Kategorie: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

 
styczeń
11 '15

Austria - idealny kraj do wypoczynku

(...) latem. To dzięki temu, że niemal 2/3 powierzchni Austrii obejmuje najwyższy łańcuch górski w Europie - Alpy. Dlatego planując wyjazd na narty warto rozpatrzyć w pierwszej kolejności narty w Austrii. Austria jest mekką sportów narciarskich. Dzięki doskonale przygotowanym stokom, licznym szkołom narciarskim i trenerom jazdy na nartach, którzy w części posługują się także językiem polskim, każda osoba nawet z brakiem umiejętności lub z tylko podstawowymi umiejętnościami jazdy na (...)

Kategorie: turystyka, wakacje, wyprawy

 
wrzesień
16 '14

Podróże do Japonii

(...) Dla tych, którzy preferują swobodę i pragną zwiedzić kraj kwitnącej wiśni według własnych preferencji warto polecić wyłamanie się z wycieczkowych schematów.Zwiedzanie Japonii na własną rękę pozwoli poznać nie tylko turystyczne szlagiery takie jak Zamek Himeji czy Pałac Cesarski w Tokio,  ale również mniej znane, ale równie urokliwe miejsca. Szczególnie warte polecenia są wycieczki szlakami przyrodniczymi (Japonia to kraj skrajności - od morza po góry) czy też podziwianie tak niezwykłych (...)

Kategorie: japonia, turystyka, wakacje, wycieczki

 
kwiecień
25 '14

Co nam oferuje Riwiera Egejska?

(...) równowagę. Idealną propozycją dla osób, które interesuje wycieczka do Turcji będzie półwysep Bodrum z najważniejszym miastem tego regionu o tej samej nazwie. Zaledwie 30 minut drogi dolmuszą od tego miasta, zlokalizowana jest miejscowość o wdzięcznej nazwie Yalikavak. Riwiera Egejska to prawdziwa skarbnica takich niewielkich, urokliwych i bardzo przyjaznych turystom mikro ośrodków turystycznych, z których szybko i wygodnie można dostać się do większego miasta, ale same w sobie oferują błogą ciszę i świetne warunki do prawdziwego wypoczynku. A Yalikavak, położone w pięknej zatoce, oferuje także w (...)

Kategorie: japonia, podróże, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
17 '14

Szczyrk - malownicza kraina

(...) turystyczne.Szczyrk to bez wątpienia idealne miejsce do uprawiania takich form aktywności jak turystyka górska piesza i rowerowa. Z tego względu główne atrakcje stanowią tutaj grzbiety górskie, takie jak Skrzyczne, Klimczok, Skalite oraz pasma Kotarza, przez które prowadzą malownicze szlaki turystyczne. Jednak osoby, które nie są zwolennikami aktywnego wypoczynku również odnajdą w Szczyrku coś dla siebie. Na uwagę zasługują liczne zabytki położone na terenie miasta. Najstarszym i najcenniejszym zabytkiem jest niewątpliwie kościół (...)

Kategorie: szczyrk, turystyka, wakacje, wyprawy

 
grudzień
15 '13

Jak znaleźć dobry nocleg w Zakopanem?

(...) Góry są dla wielu osób świetnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Swoim urokiem kusza zarówno latem jak i zimą. Latem są one świetnym miejscem na górskie wędrówki, zaś zima na uprawiane sportów takich jak narciarstwo. Jednak planując dłuższy pobyt w górach trzeba również wziąć pod uwagę potrzebę znalezienia zakwaterowania czy noclegów.Nie zawsze jednak w szczytowym okresie sezonu turystycznego łatwo znaleźć wolne pokoje, (...)

Kategorie: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

 
listopad
17 '13

O Krakowie

(...) koszernego posiłku. Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma liczne zdobienia i niezwykle efektowne sklepienia eliptyczne. Ołtarz wykonany w lipowym drzewie prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na wspomnienie przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który zawiadamiał przed zagrażającym im niebezpieczeństwem mieszkańców miasta trąbiąc z wieży. Żona podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Głowi się, jak do Krakowa dotrzeć. Do rozważenia są tak naprawdę trzy opcje: przelot samolotem, podróż samochodem lub podróż koleją. Ponieważ na obejrzenie Krakowa ma tylko cztery dni, a to nie jest zbyt wiele, zatem by nie marnować czasu na długą podróż, zapewne poleci samolotem. (...)

Kategorie: urlop, wakacje, wycieczki

 
grudzień
19 '11

Wypoczynek we Wrocławiu

(...) już tak prosto znaleźć tanie noclegi w dobrej lokalizacji a także z usługami dodatkowymi, takimi jak sale konferencyjne.W mieście pojawia się coraz większa ilość hosteli, lecz ich ceny w porównaniu do cen hoteli są mało korzystne. Wybierając się do Wrocławia warto korzystać z (...)

Kategorie: hotele, noclegi, podróże, wakacje, wrocław, wyprawy