Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
kwiecień
27 '15

Japonia - kraj tradycji i nowoczesności

(...) Połączenie tradycji i nowoczesności Japonia jest przepięknym krajem pełnym kontrastów. Tutaj tradycyjne wartości i przestrzegane od lat zwyczaje łączą się z nowoczesnością. Japonia jest powszechnie określana mianem kraju kwitnącej wiśni. Zapierające dech w piersiach krajobraz, prawdziwe perełki architektoniczne, całe mnóstwo interesujących miejsc do zwiedzenia i wreszcie zupełnie odmienna od europejskiej kultura i kuchnia sprawiają, że Japonia z całą pewnością jest krajem, który warto odwiedzić. Daleka podróż Turyści muszą się przygotować na daleką podróż. Lot samolotem trwa kilkanaście godzin. Wylatując z Polski np. z Warszawy trzeba będzie się przygotować na międzylądowanie w jednym z większych europejskich (...)

Kategorie: podróże, urlop, wycieczki

 
październik
08 '14

Konferencja i zlot w tanim hotelu.

(...) dużych miastach. Nastawione są na obsługiwanie i organizację dużych kongresów oraz konferencji. Zazwyczaj posiadają skalowane sale, które wyposażone są w sprzęty audiowizualne. Ponadto posiadają zaplecze gastronomiczne, które przygotowane są na obsługę dużej ilości gości. Pokoje charakteryzują się wysokim standardem, nowoczesną strukturą telekomunikacyjną oraz zapleczem rekreacyjnym. Zespół sali wielofunkcyjnych pozwala między innymi na  organizację wystawnych konferencji, bankietów i innych imprez okolicznościowych. W omawianym rodzaju hotelu przedsiębiorstwa organizują nie tylko konferencje, ale (...)

Kategorie: urlop, wycieczki, wyprawy

 
wrzesień
16 '14

Podróże do Japonii

(...) Wybierając się na wakacje wielu Polaków myśli o zagranicznych wojażach - dla jednych jest to "tradycyjne" wręcz wygrzewanie się na Egipskich plażach, inni wolą więcej egzotyki w odleglejszych krajach. Dla amatorów poznawania obcej kultury i podziwiania niezwykłej przyrody godna polecenia jest Japonia. Ten wspaniały kraj - jakże odległy kulturowo i mentalnie od polskich realiów jest niewątpliwie bardzo urokliwy i atrakcyjny turystycznie. Warte polecenia są nie tylko zorganizowane wycieczki Japonia, ale (...)

Kategorie: japonia, turystyka, wakacje, wycieczki

 
listopad
17 '13

O Krakowie

(...) Kraków jest miastem turystycznym, podobnie zresztą jak i otaczający go rejon małopolski. W każdym roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy turystów z Europy i świata. Turyści nie powinni zapominać przed wyjazdem o odwiedzeniu strony moonhostel.pl, gdzie mogą znaleźć atrakcyjne miejsca do nocowania. Kraków to rdzennie polskie miasto, cudownym trafem oszczędzone przez II wojnę światową, gdzie napotkać można mnóstwo zabytków minionych wieków. Planując w Krakowie kilkudniowy pobyt można skorzystać z interesującej oferty private tours Krakow i w komfortowy sposób zwiedzić najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle zachowana dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały od wieków przez ludność pochodzenia żydowskiego, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można pochodzić wąskimi uliczkami, odwiedzić stare synagogi albo też skosztować w jednej z żydowskich restauracji (...)

Kategorie: urlop, wakacje, wycieczki