Aktywność fizyczna Polaków

 

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez jeden z najbardziej renomowanych ośrodków badań rynku i opinii publicznej w Polsce wynika, iż większość Polaków zdaje sobie sprawę z pozytywnych aspektów wysiłku fizycznego, jednakże aż 55% Polaków odpoczywa jedynie w sposób bierny i pasywny nie uprawiając żadnego sportu czy choćby najmniejszej aktywności fizycznej. Najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze oraz fitness. Na kolejnych miejscach plasują się ćwiczenia gimnastyczne, pływanie, bieganie, gra w piłkę nożną i aerobik. Pozytywnym aspektem jest fakt, iż Polacy coraz częściej wybierają aktywne formy wypoczynku takie jak agroturystyka a rzadziej nocleg w hotelu.

 
październik
29 '15

Rower na dłuższe wycieczki? Czemu nie?

(...) Marzą wam się naprawdę długie rowerowe wycieczki? Nie macie idealnej kondycji, ale wiecie, że z lekką pomocą jesteście w stanie przejechać wiele kilometrów? Rower elektryczny będzie dla was idealnym rozwiązaniem.Zalety roweru elektrycznegoRower elektryczny, jest ekologiczny w przeciwieństwie do samochodu. Dzięki wspomaganiu możemy przejechać nim naprawdę wiele kilometrów, bez obaw, że nie będziemy mieli siły wrócić do domu. Rowery elektryczne to świetny sposób transportu na wycieczkę za miasto, czy załatwianie zwyczajnych spraw na mieście. Gdy całe miasto stoi w korku, ty spokojnie przejedziesz obok i szybciej wrócisz do domu. Dzięki takiemu rowerowi zadbasz także o środowisko. Ograniczając korzystanie z samochodu, ograniczasz tym samym emisję niebezpiecznych spalin. Pomyśl, o ile zdrowiej byśmy żyli, gdyby każdy raz na jakiś czas zamienił samochód na rower. Kolejnym plusem posiadania roweru elektrycznego jest nasze (...)

Kategorie: rower, wyprawy

 
kwiecień
17 '15

Dlaczego warto odwiedzić Malezję?

(...) Boom na wycieczki po egzotycznych krajach jest coraz bardziej widoczny. Wśród nieznanych lub słabo znanych nam państw warto jest wymienić kraj jakim jest Malezja. Jej nazwa brzmi nie tyle oryginalnie, co obco - a szkoda, bo jest to kraj naprawdę warty zwiedzenia, głównie dzięki urzekającym widokom oraz interesującej mieszance nowoczesności z dziką przyrodą.Upalne tropikiMalezja to przede wszystkim wysokie temperatury tak bardzo charakterystyczne dla krajów położonych w strefie tropikalnej. Oznacza to, że możemy liczyć tam na wilgoć unosząca się w oparach upału. Jest to państwo zróżnicowane etnicznie, jako że w skład tamtejszego społeczeństwa w dużej mierze wchodzą Chińczycy, Hindusi (...)

Kategorie: podróże, wakacje, wyprawy

 
luty
20 '15

Chorwacja - kraj tysiąca wysp

(...) Wyspy w ChorwacjiChorwacja nazywana jest powszechnie krajem tysiąca wysp i wysepek. Dokładnie jest ich 1244. Chorwacja kojarzona jest z czystym morzem, przepięknymi plażami i zatoczkami. Większość chorwackich wysp jest niezaludniona, a jedynie 47 z nich jest zamieszkanych. Pomimo tego na większości wysp można znaleźć wspaniałe hotele, apartamenty, ośrodki turystyczne czy prywatne domki. Poszczególne wyspy zdecydowanie różnią się pomiędzy sobą. Każda ma swoją historię i inne losy. Każda ma także swoich amatorów, którzy odwiedzają swoje ulubione wakacyjne miejsce od kilku sezonów. Więcej informacji w tej tematyce można poszukać też na stronie www.chorwacja.com.pl/wyspy/.Wyspa PagPag jest piątą, co do wielkości wyspą Chorwacji. (...)

Kategorie: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

 
luty
16 '15

Wyjazd na miarę naszych marzeń

(...) Dalekie kraje kuszą Polaków coraz bardziej. Z roku na rok zwiększa się ilość osób, które decydują się na takie wyprawy. Jednak przed każdą z nich trzeba się odpowiednio przygotować, tak żeby korzystać z niej w pełni i wrócić z bagażem niezapomnianych przeżyć. W podróż możemy wybrać się na własną rękę lub zdać się na biuro podroży korzystając z tej oferty https://exorientelux.pl/wietnam/. Oba rozwiązania mogą być skuteczne jednak w przypadku biura turystycznego mamy większą pewność że każdy element wakacji będzie dopięty na ostatni guzik. Wyjazd zaplanowany tylko przez nas ma swój urok jednak to też większe koszty. Promocje zarezerwowane są przeważnie tylko dla (...)

Kategorie: turystyka, urlop, wyprawy

 
styczeń
11 '15

Austria - idealny kraj do wypoczynku

(...) Austria jest krajem słynącym ze znakomitych warunków śniegowych i nowoczesnej infrastruktury do uprawiania sportów zimowych. Jest w czym wybierać, ponieważ znajduje się tam około tysiąca typowo narciarskich miejscowości, w których znajdziemy niespełna kilka tysięcy wyciągów narciarskich, a łącznie wszystkie trasy zjazdowe liczą kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Co więcej śnieg utrzymuje się na terenach górskich praktycznie cały rok, co pozwala szusować na nartach także (...)

Kategorie: turystyka, wakacje, wyprawy

 
październik
08 '14

Konferencja i zlot w tanim hotelu.

(...) Hotel należy rozumieć jako obiekt, który wchodzi w skład infrastruktury turystycznej. Ponadto odpłatnie świadczy usługi noclegowe, przede wszystkim krótkookresowe. Hotel musi dysponować odpowiednią ilością pokoi, przy czym musi być to co najmniej dziesięć. W większości powinny być to pokoje jedno oraz dwuosobowe. Hotel powinien także oferować szeroki zakres usług związanych między innymi z pobytem turystów. Dla firm, które nastawione są na spotkanie takie jak konferencja w hotelu przeznaczone są hotele kongresowe. Inaczej nazywają się one zespołami hotelowo-konferencyjnymi. Zazwyczaj zlokalizowane są w (...)

Kategorie: urlop, wycieczki, wyprawy

 
kwiecień
25 '14

Co nam oferuje Riwiera Egejska?

(...) Oferty wakacji w Turcji od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich turystów i trendy te, mimo sporych zawirować w rzeczywistości politycznej tego kraju, póki co się nie zmieniają.Polacy chętnie odwiedzający Turcję, dołączyli tym samym do licznego grona zakochanych w tym kraju przyjezdnych z Niemiec czy Anglii, którzy uroki tureckiego krajobrazu odkryli już wiele lat temu i pozostali temu klimatowi wierni - wracając z wycieczkami czy nawet inwestując w tureckie nieruchomości.Jadąc w tym kierunku po raz pierwszy warto wiedzieć, że Turcja, pod względem turystycznym podzielona jest (...)

Kategorie: japonia, podróże, wakacje, wyprawy

 
kwiecień
17 '14

Szczyrk - malownicza kraina

(...) Szczyrk to miejscowość turytyczno-wypoczynkowa położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, na południe od Bielska Białej. Rozpatrując pod kątem regionów turystycznych, miasto położone jest w Beskidzie Śląskim w dolinie potoku Żylica i jego dopływów. Wraz z innymi miejscowościami - Wisłą, Istebną, Brenną i Ustroniem - tworzy tzw. Beskidzką Piątkę, która promuje walory turystyczne Beskidu Śląskiego. Historia Szczyrku datowana jest na XV wiek, kiedy to pojawiły się tam osadnicy wołoscy, austriaccy, czescy i słowaccy. (...)

Kategorie: szczyrk, turystyka, wakacje, wyprawy

 
grudzień
19 '11

Wypoczynek we Wrocławiu

(...) Poszukując ofert dotyczących nocleg można wyszukać sporo propozycji, jednak stosunkowo dużo mniej recenzji odwiedzających. W odniesieniu do sal konferencyjnych dostęp do opinii jest bardzo skomplikowany. Jest to o tyle nietypowe, ponieważ konferencje są często organizowane, zatem (...)

Kategorie: hotele, noclegi, podróże, wakacje, wrocław, wyprawy